Podujatia

On-line výučba beží naplno

18. Apríl 2020

"Pre dnes končíme študenti. Prosím nezabudnite na svoju úlohu. Vidíme sa nabudúce!" To bol koniec ďalšej on-line hodiny Čínštiny prostredníctvom ZOOM. Ďalším krokom sú pokyny pre študentov k ich úlohám, ako aj spätná väzba a hodnotenie k predchádzajúcim zadaniam. 

Tento spôsob práce sa stal bežným na CIB potom, ako bolo v marci v SR prerušené prezenčné štúdium na univerzitách. Vyučujúci si začali medzi sebou vymieňať svoje skúsenosti z on-line nástrojmi vhodnými na výučbu, pričom sa snažili vyriešiť malé problémy v úvode. Postupne si tento spôsob výučby obľúbili aj študenti a prispôsobili sa.  

V apríli situácia s pandémiou v Európe naďalej pokračovala. Tento čas CIB, ako aj ďalšie Konfuciove inštitúty využili na zlepšenie on-line výučby s rešpektovaním lokálnym podmienok. Aj napriek pretrvávajúcej dištančnej forme, CIB on-line hodiny prebiehajú naďalej. Študenti tak naďalej pokračujú vo svojom štúdiu. 

Hoci táto situácia priniesla v úvode svoje problémy, postupne ju vnímame aj pozitívne, keďže nám umožnila pracovať s novými on-line nástrojmi. Túto prípravu on-line využijeme ešte pri záverečných skúškach letného semestra, pričom veríme, že ho úspešne ukončíme v spolupráci s našimi študentami.